KONTAKT

Chcesz być w raju ?

Nocuj na Okraju !

KONTAKT

czyli jak do nas trafić

ZAPYTAJ O WOLNE TERMINY

  CIEKAWA TRASA - POLECAMY

  SKALNY STÓŁ Z PRZEŁĘCZY OKRAJ

  Skalny Stół, najwyższy szczyt Kowarskiego Grzbietu, zachwyca przepięknymi widokami na zachodnie Karkonosze oraz Kotlinę Jeleniogórską. To miejsce nie jest tak zatłoczone jak popularna Śnieżka, więc jeśli szukasz spokoju podczas wędrówki po Karkonoszach i marzysz o zdobyciu wysokiej góry, to Skalny Stół to doskonała alternatywa! Dlaczego nie spróbować pokonać tej 1.281  metrowej góry?

  Zapraszamy na niezwykłe wędrówki na Skalny Stół z wykorzystaniem różnych szlaków, które oferują piękne widoki i wyjątkowe doświadczenia. Jeśli jesteś miłośnikiem samotnych wędrówek, to zalecamy wyprawę z Przełęczy Okraj z użyciem zielonego i żółtego szlaku. Ta trasa o długości około 8 km w formie pętli, w której pokonasz ponad 500 metrów podejścia, zapewni Ci poczucie spokoju i bliskości z naturą.

  Natomiast jeśli planujesz rodzinny spacer na Skalny Stół, to proponujemy trasę z Przełęczy Okraj wykorzystującą czerwony i niebieski szlak. Ta trasa o długości 7 km, lub 6,2 km

  Skalny Stół jest nazwą, którą zawdzięcza swojemu płaskiemu grzbietowi oraz licznych kamieniom, które przypominają ławy.
  Pod samym szczytem można zauważyć ślady dawnych kamieniołomów, działających aż do XVIII wieku.

  Górska Przygoda z Dzieckiem

  Tata i mały Robert

  Wspinać się po górach z naszym małym odkrywcą to zupełnie nowe doświadczenie dla nas.

  Razem z Radkiem zakończyliśmy właśnie drugi sezon naszych górskich przygód i chcielibyśmy podzielić się z Wami naszymi spostrzeżeniami i wskazówkami.

  Nauczyliśmy się wiele nowych rzeczy i przede wszystkim cierpliwości. Ale jedno jest pewne – góry z dzieckiem potrafią być magiczne i przynosić wiele uśmiechu i radości.

  Nie trzeba rezygnować ze swojej pasji do gór, choć trzeba pamiętać, że teraz każda wyprawa będzie trochę inna.